Co powinniśmy wiedzieć o klockach Lego?

Zalety klocków Lego

Zabawa klockami Lego ma na pewno bardzo dużą wartość edukacyjną. Szczególnie dla osób najmłodszych. Dzięki seriom z poręcznymi oraz dużymi elementami maluszki mają szansę nauczyć się nazywać, jak i rozpoznawać kształty oraz kolory. Poza tym budowanie konstrukcji klockowych rozwija manualne zdolności oraz koordynację wzrokową i ruchową. Według prawdziwych specjalistów zabawka klockami Lego gwarantuje dzieciom nie tylko rozrywkę na możliwie najwyższym poziomie, ale także uczy precyzji, cierpliwości, kreatywności oraz także kształtuje przestrzenną wyobraźnię i myślenie logiczne. Jednym słowem, klocki Lego City wpływają na zdolności oraz umiejętności, które się przydadzą dziecku nie tylko w szkole, ale także w życiu dorosłym.

Wykorzystanie klocków Lego do zabawy

Czy zastanawiasz się, w jaki sposób możemy wykorzystać klocki Lego do zabawy? Na pewno najlepszym wyjściem jest zabawa w jakiejś większej grupie. Zdaniem fachowców, takowa forma spędzania czasu wolnego wspiera poznawcze funkcje dziecka, do tego wzmacnia społeczne umiejętności. Na dodatek uczy twórczego działania. Co możemy robić wspólnie? Możliwości jest na pewno kilka. Bez wątpienia sprawdzi się świetnie budowanie labiryntu oraz próba wydostania się z niego przy pomocy małej piłeczki. Konstrukcyjne płyty Lego oraz elementy możemy wykorzystać do zręcznościowych gier, na przykład bardzo popularnego kółka i krzyżyka. Bez najmniejszego problemu zachęcimy swoje dziecko do budowania przeróżnych bardzo przydatnych rzeczy. Świetnym przykładem jest pojemnik na kredki. A może chcesz połączyć zabawę z edukacją? W takiej sytuacji wykorzystaj konstrukcje zbudowane – fortece i zamki, aby przybliżyć maluszkowi bajki oraz legendy polskie.

Jak widać na załączonym obrazku, możliwości jest naprawdę sporo. W zasadzie to ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Najczęściej dzieci same mają mnóstwo pomysłów i świetnie się bawią Lego. Będziemy pod wrażeniem.